Menu

Filter op
content
PONT Omgeving

Bijlage 2 [Geldend t/m 12-10-2011]

Modeltekst op te nemen in de informatie ten behoeve van een aanbestedingsprocedure als bedoeld in artikel 8 van de Beleidsregels integriteit en uitsluiting bij aanbestedingen in BIBOB-sectoren [Geldend t/m 12-10-2011]

Uitsluitingsgronden [Geldend t/m 12-10-2011]

Indien een inschrijver of gegadigde

Indien een openbare procedure wordt gevolgd, dient hier te worden gesproken van inschrijver. Wordt een niet-openbare procedure gevolgd, dan dient hier te worden gesproken van gegadigde.

zich bevindt in één van de omstandigheden, genoemd in artikel 45, eerste en derde lid, onder a tot en met g, van Bao

Enkel opnemen de verwijzing naar de richtlijn die op de betreffende aanbestedingsprocedure van toepassing is.

kan hij worden uitgesloten van opdrachtverlening.

Om te achterhalen of van één van deze omstandigheden sprake is, dient een inschrijver of gegadigde bijgaande vragenlijst in te vullen (bijlage .. )

In te vullen door aanbestedende dienst.

Een ingevulde vragenlijst geldt als een eigen verklaring van de inschrijver of gegadigde. Dit betekent dat de formele bewijsstukken genoemd in die vragenlijst pas overgelegd hoeven te worden wanneer daartoe schriftelijk wordt verzocht.

Indien een gedeelte van de opdracht in onderaanneming zal worden verricht, dan:

  • a.

    zal de onderaannemer, respectievelijk zullen de onderaannemers, van de inschrijver of gegadigde eveneens de vragenlijst moeten invullen wanneer het deel van de opdracht dat de onderaannemer verricht een waarde heeft die gelijk is aan of hoger is dan de drempelbedragen, genoemd in artikel 7, aanhef en onder a, b, tweede gedachtestreep en c, van richtlijn 2004/18/EG, en

  • b.

    heeft de inschrijver of gegadigde vooraf de schriftelijke toestemming nodig van de aanbestedende dienst voor het contracteren van de onderaannemer.

Indien mocht blijken dat een onderaannemer van een inschrijver of gegadigde zich bevindt in één van de omstandigheden, genoemd in genoemd in artikel 45, eerste en derde lid, onder a tot en met g, van Bao dan kan de aanbestedende dienst besluiten

In de aanbestedingsinformatie moet de aanbestedende dienst de keuze maken welke gevolgen hij verbindt, resp kan verbinden aan de uitslag van het integriteitsonderzoek.

dat:

  • (a)

    de inschrijver of gegadigde gedurende twee weken de gelegenheid krijgt om een andere onderaannemer te vinden die het betreffende deel in onderaanneming kan uitvoeren of aan te geven dat hij het betreffende deel alsnog zelf zal uitvoeren, of

  • (b)

    de inschrijver of gegadigde wordt uitgesloten van de aanbesteding, of

  • (c)

    de door de inschrijver of gegadigde gekozen onderaannemer niet wordt geaccepteerd.

Voor het geval de onderaannemer eerst na het gunnen van de opdracht bekend wordt, zal in de overeenkomst betreffende de uitvoering van de opdracht worden bepaald dat in dat geval de inschrijver of gegadigde de (schriftelijke) toestemming van de aanbestedende dienst nodig heeft om de overeenkomst tot onderaanneming aan te gaan, alsmede dat die toestemming kan worden geweigerd indien de onderaannemer zich in één van voornoemde omstandigheden bevindt.

Bibob-advies [Geldend t/m 12-10-2011]

Indien er een aanwijzing wordt gevonden dat een inschrijver of gegadigde of zijn onderaannemer zich bevindt in één van de omstandigheden, genoemd in genoemd in artikel 45, eerste en derde lid, onder a tot en met g, van Bao, maar er nog onvoldoende informatie beschikbaar is om het uitsluiten van die inschrijver of gegadigde of zijn onderaannemer, of het doen laten vervangen van de onderaannemer

Enkel opnemen indien in de paragraaf over uitsluitingsgronden is gekozen voor optie (a).

te motiveren, dan zal advies worden gevraagd aan het Bureau BIBOB (zie artikel 8 van de Wet BIBOB).

De inschrijver of gegadigde of zijn onderaannemer over wie advies is gevraagd, worden door de aanbestedende dienst over de inhoud van dat advies geïnformeerd.

Bijlage als bedoeld in artikel 8 van de Beleidsregels integriteit en uitsluiting bij aanbestedingen in BIBOB-sectoren van 20 februari 2004, kenmerk WJZ 4012425.

Informatie geldend op 19-02-2015

Regelgeving die op dit bijlage is gebaseerd (gedelegeerde regelgeving)

Geen

Beleidsregels en circulaires die dit bijlage als wettelijke bevoegdheid hebben

Geen

Artikelen of vergelijkbare tekst die verwijzen naar dit bijlage

Geen

Overzicht van wijzigingen voor dit bijlage

(19-02-2015)


Ontstaansbron

Inwerkingtreding

Datum van inwerking- treding

Terugwerkende kracht

Betreft

Ondertekening

Bekendmaking

Kamerstukken

Ondertekening

Bekendmaking

Opmerking

13-10-2011

intrekking-regeling

03-10-2011

Stcrt. 2011, 18212

03-10-2011

Stcrt. 2011, 18212

29-12-2005

wijziging

22-12-2005

Stcrt. 2005, 251

22-12-2005

Stcrt. 2005, 251

29-02-2004

nieuwe-regeling

20-02-2004

Stcrt. 2004, 40

20-02-2004

Stcrt. 2004, 40