Menu

Filter op
content
PONT Omgeving

Corporaties bouwen 57% van de nieuwbouwwoningen in 2010

De corporatiesector was in 2010 goed voor ruim de helft van de totale nieuwbouwproductie van woningen in Nederland. Door een sterk afgenomen bouwproductie van de marktsector, steeg het aandeel van corporaties in de landelijke bouwproductie van woningen van 39% in 2007 naar ruim 57% in 2010.

VNG 16 November 2011

Nieuws

De corporatiesector was in 2010 goed voor ruim de helft van de totale nieuwbouwproductie van woningen in Nederland.  Door een sterk afgenomen bouwproductie van de marktsector, steeg het aandeel van corporaties in de landelijke bouwproductie van woningen van 39% in 2007 naar ruim 57% in 2010.

Dat blijkt uit de jaarlijkse analyse 'Volkshuisvestelijke trends 2006-2010' van het het Centraal Fonds Volkshuisversting (CFV).

Crisis

Corporaties lijken minder last te hebben van stagnatie in de bouw dan de marktsector. Toch worden langzamerhand de gevolgen van de financiële crisis ook zichtbaar bij corporaties.

Huurwoningen

De corporaties hebben in 2010, ten opzichte van 2009, 7% minder huurwoningen gebouwd. De landelijke daling bedraagt bijna 16%.

Koopwoningen

Het aantal koopwoningen dat door corporaties is gebouwd, daalde in 2010 met 22%. Landelijk werd bijna 40% minder koopwoningen gerealiseerd. 

Meer informatie

Door VNG

Artikel delen