De VNG, Aedes en Woonbond roepen de Kamer en de minister op om de Wet betaalbare huur eerst tijdig te evalueren en dan pas te kijken naar eventuele aanpassingen. De bescherming van huurders tegen te hoge huurprijzen raakt aan hun bestaanszekerheid. Het geeft geen pas daar lichtzinnig mee om te gaan.

Huur(prijs)bescherming verdient een gedegen aanpak, gebaseerd op feiten. Veel middeninkomens zijn nu namelijk geholpen door de bescherming van de Wet betaalbare huur. Bij het inschatten van eventuele effecten van de wet, zoals verkoop door verhuurders, moet ook breed gekeken worden naar andere zaken die de investeringscapaciteit van verhuurders beïnvloeden. Neem daarom fiscale regelgeving en macro-economische omstandigheden mee in de evaluatie van de wet.
We dringen erop aan om deze evaluatie af te wachten voordat er aanpassingen aan de wet worden gedaan. De voorgestelde aanpassingen leiden tot hogere maximale huren en bij het aanpassen van de WOZ-cap worden zelfs gereguleerde huurprijzen boven de middenhuurgrens toegestaan. We vinden dat bij elke maatregel aangetoond moet kunnen worden dat hierdoor daadwerkelijk meer woningen in het middensegment beschikbaar blijven of worden toegevoegd.
