Een groot aantal voorschriften over het (ver)bouwen, gebruiken en slopen van gebouwen en andere bouwwerken is samengevoegd in het Bouwbesluit 2012. Het Bouwbesluit 2012 is in de plaats gekomen van het Bouwbesluit 2003, de daarbij behorende ministeriële regeling, het Gebruiksbesluit en een aantal voorschriften uit de gemeentelijke bouwverordeningen. Het bevat ook enkele nieuwe voorschriften. In het Bouwbesluit 2012 staat een aantal voorschriften over de CE-markering op bouwproducten, die voortvloeien uit de Richtlijn bouwproducten. De Verordening bouwproducten is de opvolger van de richtlijn bouwproducten. De artikelen uit de verordening over de beoordeling en aanwijzing van keuringsinstellingen (aangemelde instanties) en technische beoordelingsinstanties (TBIâs) zijn al in werking getreden. De overige artikelen treden pas in werking op 1 juli 2013. Dan wordt de verordening in zijn geheel van kracht.

Een groot aantal voorschriften over het (ver)bouwen, gebruiken en slopen van gebouwen en andere bouwwerken is samengevoegd in het Bouwbesluit 2012. Het Bouwbesluit 2012 is in de plaats gekomen van het Bouwbesluit 2003, de daarbij behorende ministeriële regeling, het Gebruiksbesluit en een aantal voorschriften uit de gemeentelijke bouwverordeningen. Het bevat ook enkele nieuwe voorschriften. In het Bouwbesluit 2012 staat een aantal voorschriften over de CE-markering op bouwproducten, die voortvloeien uit de Richtlijn bouwproducten. De Verordening bouwproducten is de opvolger van de richtlijn bouwproducten. De artikelen uit de verordening over de beoordeling en aanwijzing van keuringsinstellingen (aangemelde instanties) en technische beoordelingsinstanties (TBIs) zijn al in werking getreden. De overige artikelen treden pas in werking op 1 juli 2013. Dan wordt de verordening in zijn geheel van kracht.
In het Bouwbesluit 2012 zijn de voorschriften over de aanwijzing en de beoordeling van keuringsinstellingen en technische beoordelingsinstanties voor de CE-markering op bouwproducten vervangen door nieuwe voorschriften. Hiermee wordt met de nationale bouwregelgeving aangesloten op de nieuwe Europese regels. Met het geheel van kracht zijn van de verordening op 1 juli 2013 vormen de Europese regels voor bouwproducten voor de toeleverende industrie (fabrikanten, importeurs en distributeurs) het wettelijk kader voor het in de handel brengen en verhandelen van bouwproducten in Europa. Het bouwbesluit zal dan geen bepalingen meer bevatten over de CE-markering die reeds in de Europese verordening zijn gegeven.
Download hier de publicatie.