Gecertificeerde bedrijven voor asbestinventarisatie en -verwijdering zijn vanaf 1 januari 2017 waarschijnlijk verplicht om te werken met het Landelijk Asbestvolgsysteem (LAVS). Deze webapplicatie brengt het hele proces vanaf de inventarisatie tot en met de stort in beeld. Ook voor corporaties is het LAVS een goed hulpmiddel om zicht te krijgen op asbest in hun woningen.

Ook corporaties krijgen als opdrachtgever voor inventarisatieonderzoek en voor het verwijderen van asbest te maken met de verplichtstelling. Als eindverantwoordelijke voor het asbest in hun bezit moeten ze hiervoor een proces inrichten. Een aantal corporaties werkt daarom nu al met het LAVS.
Het LAVS maakt het mogelijk om informatie over de aanwezigheid van asbest én de genomen maatregelen vast te leggen in een centraal systeem. Bij planmatig onderhoud is dan duidelijk waar het asbest zich bevindt en wat er moet gebeuren. Ook helpt het LAVS bij de aansturing van een asbestproject. Via LAVS is de status van een project te volgen. Het gecertificeerde bedrijf dat de corporatie inschakelt, is verplicht om inventarisatierapport, meldingen, vrijgavecertificaten en stortbonnen in LAVS te uploaden. Hiermee zijn alle relevante documenten op één plaats te vinden.
Handleiding voor corporaties
Aedes heeft een handleiding voor het gebruik van het LAVS door corporaties beschikbaar. Bovendien gaat Aedes begin 2017 leden een leertraject voor LAVS aanbieden. Dat stelt corporaties in staat een weloverwogen keuze te maken voor LAVS en de eigen organisatie hierop in te richten.