OpenWAVE kaartviewer Met deze door Rem Automatisering ontwikkelde kaartviewer (volledig open source) kunnen op de ondergrond van de BRT diverse WMS/WFS lagen worden getoond, waaronder de lagen die automatisch uit de rapportages van de OpenWave database komen. De gebruiker kan zal zelf de gewenste lagen op een laagdrempelig niveau definiëren en indelen.
OpenWAVE kaartviewer
Met deze door Rem Automatisering ontwikkelde kaartviewer (volledig open source) kunnen op de ondergrond van de BRT diverse WMS/WFS lagen worden getoond, waaronder de lagen die automatisch uit de rapportages van de OpenWave database komen. De gebruiker kan zal zelf de gewenste lagen op een laagdrempelig niveau definiëren en indelen.
Wanneer er sprake is van een WFS laag uit de OpenWave database zal de kaartviewer één van de eigenschappen van een punt kunnen interpreteren als een hyperlink naar een pagina van OpenWavebrowser, zodat de gebruiker via het aanwijzen van een punt op de kaart (bijvoorbeeld in een kaartlaag van alle bevi-inrichtingen) doorgestuurd wordt naar de inrichtingverzamelpagina, waarop een doorklikbaar overzicht van alles wat er speelt, elk item is een knop.
Hieronder een voorbeeld van een combinatie van een aantal lagen over elkaar heen:
de laag luchtfotos
het adres uit openWAVE
de BAG-percelen uit de basisregistratie
de kadasterlaag
WMS/WFS kaartlagen uit Open Wave
Met een plugin voor de open source applicatie Geoserver kunnen kaartlagen vanuit de OpenWave database worden gepubliceerd als WMS en WFS, terwijl er geen speciale spatial database voor OpenWAVE nodig is!
De plug-in kijkt naar de rapportages van Openwave met een speciale eigenschap en x en y coördinaten. Bijvoorbeeld: alle inrichtingen waar een inspectiebezoek gepland staat binnen een jaar vanaf vandaag. Alle niet geo-data velden die in de resultaatset van de rapportage zijn opgenomen worden in de WFS-laag opgenomen. De rapportages van OpenWave worden met de plug-in automatisch gepubliceerd en zijn daarmee voor geo-pakketten als laag te benaderen. Ook vlakken en cirkels kunnen met Openwave rapportages als WFS/WMS beschikbaar worden gesteld.
Vernieuwde documentatie
Op de website
www.open-Wave.nl
is een nieuwe versie van de documentatie (A5 boekje) geplaatst, waarin u een en ander na kunt lezen en link vindt om mee te kijken met de ontwikkeling van de webversie.