Menu

Filter op
content
PONT Omgeving

Maandenlang wachten op stroom kan de netbeheerder aansprakelijk worden gesteld

Een nieuw bedrijfspand, een uitbreiding of een nieuwbouwproject gerealiseerd. Alles is klaar, maar er doet zich één probleem voor: er kan geen aansluiting op het stroomnet worden gekregen. Door netcongestie – oftewel een overbelast elektriciteitsnet – wordt steeds vaker met lange wachttijden te maken gekregen. Door wie wordt de schade gedragen als er weken- of maandenlang niet kan worden gestart?

25 March 2026

Wat wordt bedoeld met netcongestie?

Het elektriciteitsnet in Nederland wordt op steeds meer plekken overbelast. Dat betekent dat er niet genoeg capaciteit beschikbaar is om nieuwe aansluitingen snel te realiseren. Vaak moet het net eerst worden verzwaard, bijvoorbeeld door het plaatsen van een nieuw transformatorstation of het aanleggen van extra kabels. Daar wordt veel tijd mee gemoeid – soms maanden langer dan verwacht.

Hoe kansrijk wordt een schadeclaim beoordeeld?

Door een uitspraak van de rechtbank Gelderland wordt duidelijk hoe lastig het is om de netbeheerder aansprakelijk te stellen. 1) Door een woningcorporatie werd ruim 40.000 euro aan misgelopen huurinkomsten geclaimd, omdat acht nieuwbouwwoningen niet op tijd op het stroomnet waren aangesloten. De rechtbank wees de vorderingen van de woningcorporatie echter af. De reden? De vertraging werd veroorzaakt door omstandigheden die niet voor rekening en risico van de netwerkbeheerder kunnen komen.

Er wordt weliswaar in de wet een termijn van 18 weken gehanteerd waarbinnen een aansluiting zou moeten worden gerealiseerd, maar die termijn wordt door de rechter niet meer strikt toegepast. De maatstaf die tegenwoordig wordt gehanteerd, is of er binnen een "redelijke termijn" is gehandeld, en die termijn wordt bepaald door de feiten en omstandigheden van het geval. In deze zaak werd de wachttijd redelijk bevonden en werd de volledige vordering van de woningcorporatie afgewezen.

Wat kan er als ondernemer wel worden gedaan?

De situatie kan niet altijd worden voorkomen, maar er kan wel op worden voorbereid. Er wordt aangeraden om zo vroeg mogelijk een aansluiting aan te vragen, bij voorkeur al in de planfase van het project. Er moet rekening worden gehouden met forse vertragingen en er dient extra tijd in de planning te worden ingebouwd. Alle communicatie met de netbeheerder moet schriftelijk worden vastgelegd, zodat altijd kan worden aangetoond wat er is afgesproken. Goed om te weten: het aanbieden van eigen aannemers of grondwerkers helpt doorgaans niet. Het werk moet door de netbeheerder zelf worden uitgevoerd vanwege onder meer de veiligheidsregels en vakeisen.

Of de aansluiting binnen een redelijke termijn is gerealiseerd hangt dus af van de feiten en omstandigheden van het geval, maar als ondernemer is het wel raadzaam om zo veel als mogelijk voor te bereiden in dit kader.

  • Rechtbank Gelderland d.d. 15 oktober 2025, ECLI:NL:RBGEL:2025:8685.

Artikel delen

Reacties

Laat een reactie achter

U moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.