Menu

Filter op
content
PONT Omgeving

Subsidieregeling voor isolatie van huizen gaat komend jaar onverminderd door

De Investeringssubsidie duurzame energie en energiebesparing (ISDE), waarmee mensen onder meer subsidie kunnen aanvragen voor isolerende maatregelen, zoals HR++ glas of vloer, gevel, dak en of muurisolatie of de installatie van een (hybride) warmtepomp wordt volgend jaar opnieuw opengesteld. Dit heeft het kabinet besloten na een positieve evaluatie van de regeling.

Rijksoverheid 23 June 2025

Nieuws-persbericht

Nieuws-persbericht

Huishoudens en ondernemers hebben in de periode 2019-2023 ruim 760.000 verduurzamingsmaatregelen genomen met behulp van de ISDE-regeling. De regeling helpt mensen om hun energierekening structureel te verlagen, bijvoorbeeld door de woning te isoleren Daarnaast is ruim 0,6 megaton aan CO2 uitstoot voorkomen.

De onderzoekers concluderen dat de regeling doeltreffend is en mensen maatregelen nemen die ze anders niet hadden genomen. Dat geldt voor alle inkomensgroepen. De regeling scoort bovendien beter dan vergelijkbare regelingen in het buitenland.

Het kabinet heeft daarom besloten om de ISDE-regeling te verlengen. Voor 2026 gaan dezelfde subsidiepercentages gelden. Het kabinet neemt medio volgend jaar een besluit over de vormgeving van de ISDE vanaf 2027.

Top of Form

Artikel delen

Reacties

Laat een reactie achter

U moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.