Menu

Filter op
content
PONT Omgeving

Terugkijken: VTH & Innovatie-sessie AI als hulpmiddel bij planbeoordelingen (9 april)

De VTH & Innovatie-netwerksessie van 9 april stond in het teken hoe AI kan bijdragen aan betere planbeoordelingen en wat dit betekent voor de gemeentelijke uitvoeringspraktijk. Het gebruik van AI binnen het VTH-domein is in opkomst, maar roept in de praktijk nog veel vragen op. Wat betekent dit concreet voor het dagelijkse werk? Waar zit de meerwaarde? En hoe zet je het verantwoord en praktisch in?

VNG 14 April 2026

Nieuws

In deze sessie lieten we zien hoe AI-tooling (in deze sessie Struck) vandaag de dag kan ondersteunen bij het navigeren door complexe regelgeving. Er werden een aantal toepassingen gedemonstreerd zoals de vergunningvrijcheck, de interpretatie van het Besluit bouwwerken leefomgeving (BBL) en het beantwoording van vragen over het omgevingsplan, lokale beleidsregels en juridische kaders. Daarnaast deelde de gemeente Hoeksche Waard hun ervaringen met de implementatie van AI bij het beoordelen van initiatieven in de uitvoeringspraktijk. 

Sprekers

  • Roy Tijsmans, Projectleider AI en Tooling, InterGarant Groep
  • Esther van Munster, Adviseur VTH, gemeente Hoeksche Waard

Interessant voor

VTH-professionals, kwaliteitsmedewerkers en beleidsadviseurs die zoeken naar manieren om efficiënter te werken met behoud van kwaliteit en kennis.

Terugkijken

Bekijk de opname terug of download de presentatie.

Artikel delen

Reacties

Laat een reactie achter

U moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.